Terapie milimetrovými elektromagnetickými vlnami

Co je podstatou této terapie :

Při léčbě dlouhodobých chronických poruch používáme v institutu přístroj působící na nemocná místa v organismu účinkem elektromagnetických vln v milimetrovém pásmu. Jde o zcela ojedinělý způsob terapie, který má vysoké procento úspěchu zcela nebo téměř bez použití léků, při současném zkrácení doby léčení. Elektromagnetické vlny se nedostávají do vnitřních orgánů přímo, ale léčebného efektu je dosahováno zprostředkovaně, na vzdálenost, bez kontaktu s nemocným místem. Terapie nemá vedlejší negativní účinky, je možné takto dosáhnout vyléčení velmi hlubokých poruch

terapZpůsob provedení :

Pro aplikaci milimetrového vlnění vybírá lékař vhodný, biologicky aktivní bod (akupunkturní bod), nebo vhodnou zónu působení (např. bolestivou) na těle pacienta, nastaví potřebné hodnoty přístroje a z malé vzdálenosti od kůže vlněním působí na tato místa. Terapie trvá zpravidla několik minut. U pacienta se přitom objevují různé jemné reakce (mravenčení, popichování, teplo, chlad). Během cyklu léčení, sestávajícího zpravidla z několika návštěv, se tyto pocity neustále zmenšují.

Pro koho je tato terapie vhodná :

Je známa řada údajů o léčení vředového onemocnění žaludku a dvanáctníku, vysokého krevního tlaku, bronchiálního astmatu, systému krvetvorby, zánětlivých procesů, stenokardie, narušení imunitní rovnováhy, bolestí kloubů aj. Metoda může být použita samostatně i jako doplněk běžné školské medicíny.