Řízená střevní symbióza

Co je řízená střevní symbióza :

Jde o léčbu příčiny mnoha onemocnění, týkající se 90 % současné populace, a to detoxikaci a léčbu nemocného střeva. Dlouhodobé požívání léků, hormonů, antibiotik, různé alergie, operace, ale i nevhodná strava a stresová zátěž porušují střevní prostředí. Vzniká zánět střevní sliznice a v organismu se usazují plísně. Patologický výskyt plísní, mikrobů, cizopasníků, virů a prvoků se nazývá střevní dysbióza. Tyto mikroorganismy produkují jedovaté látky, které náš organismus otravují, neboť se šíří krevním a mízním oběhem do celého těla, způsobují únavu, alergie, degenerace, nádory, záněty a další zdravotní problémy. Jednou vzniklá dysbióza se nikdy sama neupraví, a může tudíž poškozovat organismus po celé desítky let. Nemocné střevo léčíme pomocí látek rostlinného původu. Organismu tak vracíme ztracenou imunitu, neboť ta se z 80 % tvoří ve střevě. Oslabená imunita, kterou nemocné střevo způsobuje, je jednou z hlavních příčin degenerativních onemocnění středního věku a stáří, ale i vzniku alergií a dalších civilizačních chorob.

Vlastní léčba nemocného střeva :

Na posílení imunity prostřednictvím léčby střeva používáme postup nazývaný Řízená střevní symbióza. Obsahem této léčebné sady jsou jednotlivé přírodní preparáty. První z nich vyčistí střevo od škodlivých mikroorganismů a plísní, které se tam usídlily. Následuje vyhojení zánětu, k čemuž se používají výtažky z bylin. V další fázi se provede osazení střeva příslušnou mikroflórou, především laktobacilem a bifidoflórou, nezbytnou pro jeho správnou funkci. Celý proces není ještě tak úplně jednoduchý, jak by se zdálo. Obvykle totiž dysbióza trvá již řadu let a způsobila jisté problémy v okolních orgánech. Slinivka břišní, játra, ledviny i žaludek obvykle už optimálně nefungují a podílejí se tak na přetrvávání dysbiózy. Z tohoto důvodu náš program obsahuje i další léčivé preparáty, které funkci těchto orgánů normalizují. Další komplikací při navození symbiózy bývá obvyklá přítomnost plísní. Tento proces je vhodné doladit a střevní trakt dokonale harmonizovat vyšetřením ultrajemnou Vollovou metodou s přesnou diagnózou jednotlivých patologických vlivů a jejich následným odstraněním.

Pro která onemocnění je tato terapie potřebná :

Dysbióza střeva a celého trávicího traktu stojí za velkým množstvím chorob, např. za vysokou kazivostí zubů, parodontitidou (dříve parodontóza), onemocněním horních cest dýchacích, veškerými záněty infekčního původu, některými psychickými obtížemi, ale i nemocemi kůže, kloubů. Střevo je potřeba udržovat ve zdravém stavu z preventivních důvodů, protože 80% infekcí pochází z těla samotného. Nelze uzdravit žádnou část organismu bez vyléčení střevního traktu.