Laser terapie

Co je podstatou této terapie a pro koho je vhodná :

Pomocí laserového paprsku lze dosáhnout okamžitého uvolnění bolestivé blokády a pacienti často zaznamenají výrazné zlepšení už v den prvnlho ošetření Biostimulační laser má schopnost nenásilně ovlivnit prostředí kolem buňky, zasáhnout zánětlivé procesy, uvolnit a regenerovat
svalstvo, či tlumit bolest. V Institutu přírodní medicíny používáme s úspěchem laser při regeneraci kloubů a tkání, k odstranění bakteriálních a virových ložisek a na podporu regeneračních schopností organismu. Léčba laserem by vždy měla být součástí komplexně pojaté terapie zejména v následujících oblastech: kloubní onemocnění, bolesti páteře a zádového svalstva, poruchy v oblasti krční a bederní páteře, výrůstky (ostruhy) na kosti patní, tenisový loket, chronický zánět dutin, poúrazové stavy, bércové vředy, popáleniny, opary a s nimi spojená bolestivost, ekzémy, akné, vypadávání vlasů, jizvy, vrásky, nedostatečná regenerace pleti, bolesti hlavy a migrény, artróza a revmatismus, zánětlivé stavy, otoky dolních končetin.

laserSpecifikum laserové terapie :

Zásadní předností je soustředění terapie přímo do míst, kde může nejvíce pomoci. Toto má klíčový význam zejména pro léčení poruch páteře. Většinou jde totiž o poruchu jen malé části páteře a díky možnosti soustředit laserovou léčbu právě na toto místo dosahujeme velmi dobrých výsledků. Tím mizí vleklé chronické potíže, protože léčíme právě ten sval, který to potřebuje. Zručný masér by se musel napostižené místo vrátit padesátkrát, než by jej dostatečně uvolnil. Laser řízený počítačem provede obdobný výkon s maximální přesností přibližně za 1 minutu. Terapii laserem pacienti velmi dobře snášejí, zákrok je nebolestivý.

Účinnost zákroku závisí na přesné diagnostice :

Před vlastním zákrokem je pacient rychle a bezbolestně vyšetřen pomocí EAV metody, neboť přesná diagnostika je podmínkou kvalitního ošetření každého zdravotního problému. Terapii laserem je většinou třeba opakovat. U některých laserových přístrojů stačí obvykle 3 až 4 návštěvy vždy po 1 až 3 týdnech. Vyžaduje-li léčení každodenní ošetření, pak využíváme moderní biorezonanční terapie, která po jediné návštěvě pomocí magnetické karty působí až 1 měsíc. Aby byly výsledky co nejtrvalejší, doplňujeme v Institutu přírodní medicíny léčbu laserem o přírodní čisticí kúru. Pacienti pak konstatují celkové zlepšení zdravotního stavu a nárůst energie.