Pediatrie

Dětské lékařství z pohledu celostní medicíny :

Neznamená pouze léčení jednotlivých orgánů či jednotlivých onemocnění, ale pohled na dětský organismus jako celek. Např. v případě opakovaných onemocnění angínou může být příčinou zátěž střeva, ledvin, lymfatických cest apod., která toto opakované selhávání imunity způsobuje. Lékař se soustředí na vyhledání této zátěže v organismu, to znamená plísňové, toxické, bakteriálni, virové apod., která je často skrytým důvodem opakovaných poruch. Dokážeme tak zbavit děti opakované nemocnosti, a tím opakované nutnosti užívat antibiotika a v neposlední řadě i předejdeme často zbytečným absencím ve škole. Je možné určit slabosti energetických okruhů, kde je potřeba preventivně zasáhnout. Preventivně i léčebně je velmi důležitá individuální úprava stravy, o níž je vhodné se poradit v naší dietologické ordinaci (viz Alergogram, viz Poradna zdravé výživy).

Způsob vyšetření :

Vyšetření probíhá ultrajemnou Vollovou metodou, která je nebolestivá. Dítě sedí proti lékaři, je oblečené, vlastní vyšetření či měření se provádí měřicí sondou na prstech horních i dolních končetin. U velmi malých nebo neklidných dětí je možno provést vyšetření dítěte přes matku. Po stanovení příčiny konkrétních obtíží vy testuje lékař dále stejnou metodou léky, které k léčbě použije většinou ve formě kapek nebo globulí.

Která dětská onemocnění lze takto léčit :

Opakované záněty dýchacích cest, např. opakované zápaly plic, průdušek, opakované sinusitidy a rýmy, laringitidy či záněty hrtanu, opakované angíny, záněty středního ucha, alergie, astma bronchiale, ekzémy, zažívací problémy, např. zácpy a průjmy, opakované záněty močových cest, pomočování, některé druhy bolestí hlavy, gynekologické poruchy, např. výtoky apod., dále akné, únava, některé druhy bolestí kloubů, vypadávání vlasů, některé případy neklidných, nesoustředěných dětí. Lze též dosáhnout zlepšení stavu dětské mozkové obrny apod.